1995-4 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor PDF Yazdır e-Posta
Salı, 27 Ekim 2015 08:14

askerlik

 

Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı Kasım-Aralık 2015 er celbinde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.

Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, er statüsünde askerliğine karar aldırmış ve 1995/4 tertip olarak sevke tabi olan yükümlülerin 02-05 Kasım ve 16-18 Aralık 2015 tarihlerinde iki grup şeklinde silah altına alınacağı bildirildi. Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, "Birinci grupta sevke tabi olanların sevk evrakı  02 Kasım 2015, ikinci grupta sevke tabi olanların ise 16 Aralık 2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanacaktır. Sevk evrakını almak üzere başvuracak yükümlülerin, nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılabileceklerdir. Bu nedenle yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir." denildi.

Yükümlülerin sevk edileceği birlik adreslerini öğrenebilmeleri için PTT’ye nüfus cüzdanlarıyla bizzat başvurmaları gerektiği kaydedilen açıklamada, 2 TL karşılığında e-devlet şifresinin alınabileceği belirtildi. Alınacak şifre ile Milli Savunma Bakanlığı web sayfasından askerlerin sevk edilecekleri eğitim merkezini öğrenebilecekleri de belirtildi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile