İslami Stk'lar , Şehid Abdulkadir Molla'nın Şehadetini Tebrik Etti PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 18 Aralık 2013 16:20

 

91436

 

Anadolu Gençlik Derneği, Mustazaflar Cemiyeti ve Memur-Sen'in Bingöl Şubeleri ile diğer birçok İslami STK temsilcileri ve duyarlı Bingöl halkının katılımıyla, Cemaati İslami liderlerinden Abdulkadir Molla'nın idam edilmesine, Cuma Namazı çıkışı tepki gösterildi. 
Ulu cami önünde toplanan kalabalık topluluğa Cami imamı Mucahit Çelik Hoca tarafından kıldırılan gıyabi cenaze namazının ardından, Şehid Abdulkadir Molla ve tüm İslam şehitleri için dua yapıldıktan sonra Anadolu Gençlik Derneği Bingöl Şubesi temsilcisi Abdulhamit Karasu, tarafından basın bildirisi okundu.

 

Karasu bildiriyi okurken, Bangladeş Hükümetinin, sömürünün ve emperyalizmin her türlüsüne karşı çıkan Cemaat-i İslami'yi tasfiye etmek için açıkça insanlık suçu işlediğini belirten Karasu, "En başından beri ülkenin enerji kaynaklarının yağmalanmasına, insanının alın terinin ve emeğinin sömürülmesine karşı çıkan ve bu çizgide faaliyet gösteren Cemaat-i İslami'nin idareci kadrolarına karşı tam bir kıyım yapılmaktadır. Bu idam ve infazların Bangladeş halkının özgürlüğü ve refahı ile uzaktan yakından alakası yoktur. Bilakis halka rağmen kolluk kuvvetlerinin gücü ile hareket eden ceberut bir yapı vardır." dedi.

 

Bangladeş Hükümetine karşı, çifte standartçı, ikiyüzlü ve çıkar politikası güden ABD ve AB'den bir tepki gelmesini beklemediklerini belirten Karasu , "Biz onları Bosna'dan, Irak'tan, Çeçenistan'dan, Filistin'den, Mısır'dan, Arakan'dan zaten tanıyoruz. Bangladeş Hükümetinin kendi halkına karşı yürüttüğü zorbalığın, barbarlığın ve hukuk tanımazlığın arkasında ABD, AB ve İsrail'in gizli ellerinin olduğunu dabiliyoruz. Bu kirli ellerin sahiplerini lanetliyoruz. Bu ve bundan önceki haksız infazlar karşısında ses çıkarmayan İslam Ülkelerinin de yöneticilerinin ABD, AB ve İsrail ile işbirliği içerisinde olduğunu elbette biliyoruz. Aynen ülkemizde olduğu gibi duyarlılık sahibi Müslüman halkın bu idamlara ve zorbalığa aynen bizim gibi tepki koyduğunu da biliyoruz. Türkiye Hükümetini bu mesele ile ilgili duyarlı olmaya ve adım atmaya davet ediyoruz. Bu millet sizden bunu bekliyor."ifadelerini kullandı.

 

İdamı şiddetle protesto ettiklerini ve lanetlediklerini vurgulayan Karasu , "Allah'ın laneti ve gazabı tüm zalimlerin ve işbirlikçilerinin üzerine olsun. Onlar akıttıkları kanda boğulacaklardır. Bu haksızlıklar ve zulümler karşısında susanlar ise elbette alınlarında kara bir leke ile bir ömür dolaşacaklardır. Bu kara lekeyi taşımak istemeyen, insanlık onuruna ve duyarlılığına sahip olan herkes bu idama tepkisini en şiddetli biçimde göstermelidir. Zalimler çok yakında nasıl bir inkılâpla devrileceklerini göreceklerdir. Biz inanıyoruz ki Cemaat-i İslami'nin Genel Sekreteri Abdülkadir Molla şehadete yürümekten geri durmamıştır. Ve her şehit zafere bir adım daha yaklaşmaktır. İnsanlıktan nasibini almamış emperyalist güçler ve işbirlikçi Bangladeş Hükümetinin mensupları için ise elbette çok yakında çetin bir azap vardır" şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Molla Mehmet Şenlik tarafından yapılan duada, Müslümanları son yüzyılda uğradıkları zulümlerin son bulması temenni edildi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Çarşamba, 18 Aralık 2013 16:24
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile