Hıristiyan Misyonerliği’ne Dikkat! PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Perşembe, 07 Kasım 2013 17:01

305Solhan’da Misyonerlerin kendisine İncil ve incil'in Kürtçe olarak yüklü olduğu MP3 verdiklerini söyleyen bir vatandaş, Müslümanlar olarak dört hak kitaba da inandıklarını ancak Hıristiyanların tahrip edilmiş bir incili Müslüman halka dağıtarak yanlış yönlendirdiklerini düşündüklerinden vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

Solhan’da bir kısmı yabancı olan misyonerlerin İncil dağıttıkları ve halkı Hıristiyanlığa davet ettikleri iddia edildi. İncil'i Kürtçe olarak MP3'lere yükleyen misyonerlerin halka dağıttıkları belirtildi.

Solhanlı bir vatandaş, misyonerler tarafından kendisine İncil ve MP3'e kaydedilmiş Kürtçe incilin verildiğini söyledi.

Muş ili ile Solhan ilçesi arasında bulunan Gedük mevkisinde yola çıkarak araba beklediğini söyleyen vatandaş, “Gelen araçlara el kaldırıp Solhan’a gelmek istiyordum. Önümde TR plakalı bir araç durdu. İçinde dört kişi olan araçta üç kişi Türkçe bilmiyordu bir kişi ise çok az Türkçe konuşabiliyordu. Bu kişiler araçla beni gideceğim yere bırakabileceklerini söylediler. Bir süre sonra Türkçe konuşan kişi İncil okuyup okumadığımı sordu. Ben de Müslüman olduğumu ve Kuran-ı Kerim okuduğumu söyledim. Bana bir İncil verip onu okumamı teklif ettiler. İlk etapta çekingen davranıp bunu kabul etmeyeceğimi söyledim. Hediye olarak almamı istediler ve ben de onları kırmamak için aldım. Ayrıca Kürtçe bilip bilmediğimi sordu. Bende bildiğimi söyledim ve bana daha kolay ve anlaşılır olduğunu söyleyip Kürtçe incili MP3'e yüklenmiş olarak verdiler. Solhan’a geldiğimizde beni indirip Bingöl istikametine doğru yol aldılar.” Şeklinde olayı aktardı.

Müslümanlar olarak dört hak kitaba da inandıklarını ancak Hıristiyanların tahrip edilmiş bir incili Müslüman halka dağıtarak yanlış yönlendirdiklerini düşündüklerini söyleyen Solhanlı vatandaş, Müslümanların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Perşembe, 07 Kasım 2013 17:17
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile