Yerelden Ulusala Doğru, Sütbir… PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Perşembe, 07 Kasım 2013 16:59

304Solhan’ın ulusal gıda markası olan Sütbir’in her geçen gün büyüdüğünü ve artık kendi ekibi ile hizmet verdiğini söyleyen Karagöz, alt yapı çalışmalarında da sona gelindiğini ve artık ulusal bir marka olduklarını aktardı.

Sütbir’in gün geçtikçe büyüdüğünü ve ilçede üretilen ürünlerin bölgeye sevk edildiğini aktaran Sütbir Müdürü Agit Karagöz, Sütbir ile ilgili açıklamada bulundu.

Solhan’da kurulan ilk gıda fabrikası olan Sütbir tesisinin yaklaşık bir yıldır süt ürünlerini üretmekte olduğunu söyleyen Karagöz, doğudaki birçok yatırımı engelleyen kısıtlı imkanların olduğunu buna rağmen Sütbir’in günden güne iyiye giderek hijyenik, kaliteli ve güvenilir ürün üretmeye devam ettiğini ifade etti.

Bugüne kadar il dışından gelen ustalarla yapılan üretimin artık tamamen kendi ekipleri tarafından yapılmakta olduğunu söyleyen Karagöz, tesislerinde üretilen başlıca ürünleri şöyle sıraladı:

Kültürlü beyaz peynir, köy tipi beyaz peynir, kaymaklı yoğurt, homojenize yoğurt, tereyağı, ayran, Van otlu peynir, çökelik gibi ürünler üretilmektedir.

Karagöz, “Tesisimizin alt yapısı tamamlanmaya,  ekibimiz oluşmaya ve sistemimiz oturmaya başlamıştır. Tesisimiz yeni kurulmasına rağmen ürünlerimiz Solhan, Bingöl, Muş, Elazığ ve diğer komşu illerde beğenilerek tüketilmektedir. 2014 de bayilik sistemi için alt yapı çalışmamız devam etmekte olup ilçemizin ve ilimizin ulusal markası olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Solhan halkımızın mueser desteği ile ve Allah’ın izniyle büyümeye ve ilçemizin tanıtımına da vesile oluruz inşallah. Temel hedefimiz ülkenin en iyi markası ve kurumsal bir firması olma yolunda mücadelemiz devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

Sütbir büyüyor…

“Yıllardır yatırım yapılmayan Solhan’ımızda yatırımın yapıldığını, yapılacağını ve bunu ileri aşamalara götürülebilineceğini somut bir şekilde görmekteyiz” diyen ve Solhan’da böyle bir fabrikanın kurulması hem yatırım hem de sağlık için büyük bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Karagöz, İlçemiz ve civarındaki insanlarımızın emek sarfederek yetiştirdikleri hayvanlarının sütlerini alıp gerekli analiz ve kontrolleri yapıldıktan sonra hijyenik ortamda, son model otomatik makineler kullanılarak gıda mühendisimizin denetiminde üretim yapılmaktadır. Dolayısıyla insanlara verilen çok önemli gıda olan süt ve aynı zamanda çok büyük tehlikelere de sebep olabilen çiğ süt; tesisimizde hijyenik ve güvenilir bir şekilde işlenip Brusellozis gibi çok tehlikeli ve hatta ölümcül hastalıklara yakalanma riskini önlemekte ve sütü işlerken içindeki protein ve mineralleri yok etmeden ürünlere işlemektedir. 1 Temmuz 2012’de üretime başlayan tesisimiz geçen zaman zarfında para kazandırmasa da daha önemli olan tecrübeyi kazandırmıştır. Başka bir tesisten üç günlüğüne getirdiğimiz 14 yıllık ustanın üç günde bize gözetmenlik yaptı gittiği zaman sizden 14 yıldır öğrenmediğim bilgileri öğrendim deyince çok şaşırdık bu bir çabanın ve azmin sonucudur. Bundan dolayı tüm sütbir çalışanları kutluyorum.  Allahın izniyle 2014 de işletmemiz AŞ yönetim kurulu sistemine geçecek. Daha iyi hizmet ve daha kaliteli ürün politikasından kesinlikle vazgeçmeyeceğiz. Bingöl ve daha önemlisi Solhan’ımızın bize güvenmeye devam etmesini istiyoruz. Çünkü bizim en büyük gücümüz sizlersiniz. Destek olan herkese Sütbir ailesi adına teşekkür eder saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Perşembe, 07 Kasım 2013 17:01
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile