Binpınar’dan Büyük Destek PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 29 Ekim 2013 15:25

275Bingöl’ün ulusal su markası olan Binpınar Su, Yüksek Öğrenim Gören Öğrencilere burs kararı alırken bir sonraki yılın da hedefini açıkladı. Yardımlarını eğitim ile sınırlandırmayacaklarını söyleyen Tütünen, Spor ve sosyo-kültürel alanlarda da desteklerinin olduğunu açıkladı.

Binpınar Su olarak eğitim, spor, sosyal ve kültürel alanlara da destek sunduklarını söyleyen Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, bu yıl yapılacak destekler ile ilgili aldıkları kararları kamuoyu ile paylaştı.

Daha önce yaptıkları değerlendirmelerde 2013-2014 eğitim öğretim yılında 12 öğrenciye burs vermeyi düşündüklerini ancak yapılan müracaatların çokluğu ve öğrencilerin mağduriyetlerinin de değerlendirilmesi ile bu yıl sayının 25 olarak kararlaştırıldığını açıklayan Tütünen, 2014-2015 eğitim öğretim yılında ise hedefin 50 öğrenci olduğunu söyledi.

50 öğrencinin burs almak için başvuruda bulunduğunu ve yapılan değerlendirme ile başvuruların yüzde 50’sine cevap vereceklerini söyleyen Tütünen, şu açıklamada bulundu:

“12 öğrenciye burs verecektik. Başvurular fazla olunca ve mağduriyetleri de göz önüne aldığımızda 25 öğrenciye burs vermeyi kararlaştırdık. Bu öğrencilerimiz öğrenim sürelerinde burs alacaklar ancak burslarının devam etmesi için tek şartımız bir önceki yılın alttan kalan dersinin olmamasıdır. Bunun için de her yıl Ağustos ayında bize transkrip getirmeleri gerekmektedir. Burslar Ekim 2013’te hesaplara aktarılacak ve her yıl sekiz ay kesintisiz devam edecektir. Her ayın 21 ile 24’üncü günleri arasında burslar yatırılacak olup, devam etmesinin tek sebebi ise başarı durumudur. 2014-2015 eğitim öğretim yılında ise 50 öğrenciye burs vermeyi kararlaştırdık.”

“Spor’a da Destek Sunuyoruz”

Öğrenimlerini sürdüren öğrencilerin yanı sıra spora da destek sunacaklarını açıklayan Tütünen, “Solhan’ın bu yıl profesyonel voleybol üçüncü ligde mücadele eden METEM Spor Kulübü Voleybol takımının ana sponsoru olmayı da kararlaştırdık. Voleybol takımımızın ana sponsoru olarak hem takımımıza mali destek sunacağız hem de ilçemize gelecek rakip takımları ağırlayarak ilçemizin tanıtımına katkı sunacağız. Bunu da yüzenada da gerçekleştireceğimiz organizasyonlar ile sporun yanında sosyo-kültürel etkinliklere de destek vermiş olacağız. Temel amacımız, gençlerimizin eğitimde ve sporda istenilen yerlere gelmelerine katkıda bulunmak ve olası kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamaktır.” Şeklinde konuştu.

 

 

p>`�кass=MsoNoSpacing> 

 

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Salı, 29 Ekim 2013 15:29
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile