Hazarşah Katliamı 23. Yılında Anıldı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 27 Ekim 2015 08:22

hazarşahhazarşah-1

 

Hazarşah Köyüne bağlı Aksakal Mezrasında PKK'lılar tarafından 20 Ekim 1992'de şehit edilen 19 vatandaş için mevlitli bir anma programı düzenlendi.

20 Ekim 1992'de Hazarşah Köyüne bağlı Aksakal Mezrasında PKK'lılar tarafından şehit edilen 19 vatandaş için mevlitli bir anma programı düzenlendi.

Program,  Köy Camisinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerin anısına okutulan mevlidin ardından, İlçe Vaizi Osman Numanoğlu tarafından şehitler için dua edildi. Köy Cami`sinde okunan Mevlit ve Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra kılınan öğle namazına müteakiben davetlilere öğle yemeği ikramında bulunuldu.

Programa Kaymakam Fatih Okumuş,  Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı  Yüzbaşı Mehmet Güler, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Soydaş, Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PKK’lılar, Hazarşah Köyü’ne bağlı Aksakal Mezrasında 20 Ekim 1992’de Çeşme Mevkiinde köy otobüsünü durdurmuş ve otobüsten indirdikleri köylüleri kurşuna dizmişti. Olayda 19 vatandaş şehit olmuş, 7 vatandaşı ise yaralı olarak kurtulmuştu.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile