Coşkun; “Gençler Önceliğimizdir” PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 12 Ekim 2015 12:54

 

IMG 6767

Seçim çalışmaları kapsamında Solhan’da ziyaretlerini sürdüren AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, 1 Kasım seçimleri sonrası oluşacak AK Parti iktidarının toplumun her kesimine önemli destekler sağlayacağını, bundan en fazla gençlerin yararlanacağını vurguladı.

1 Kasım Genel Seçimleri öncesi Solhan’da esnaf ve halk ziyaretlerini sürdüren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, Devlet Hastanesi’nde hastaları ve refakatçilerini ziyaret edip ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

 “Gençler ve Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Geliyor”

Hastane ziyaretinin ardından Coşkun, ilçe merkezinde esnafları ziyaret edip vatandaşlarla bir araya geldi. Sorunları ve talepleri dinleyen Coşkun, seçim beyannamesindeki hususlara dikkat çekti ve AK Parti’nin tek başına iktidar olmasıyla birlikte kadınlar ve özellikle gençler açısından ciddi bir atılım döneminin başlayacağını vurguladı.

Coşkun; “Seçim beyannamemizde de açıkça belirtildi. Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdemi izni şeklinde değerlendireceğiz. Seçilme yaşını 18'e indireceğiz. Gençlerimize sınırsız ücretsiz internet erişme imkânı getiriyoruz. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar destek sunma imkânı getiriyoruz. Bakın kredi değil, 50 bin lira karşılıksız destek. Cebine 50 lira konacak ve diyecek ki buyur. Eğer bu yetmiyorsa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. Gençlerimizin kullanacakları 100 bin lira kredi için yüzde 85 oranında kefalet imkanı sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız.

İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Bu hem işçiye hem işverene destektir. Gençlerin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada örnek yoktur. Gençler ya kendi işini kursun, ya da bir işe avantajlı müracaat etsin. Lise mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca genel sağlık sigortalarını sağlayacağız. Gençlerimizin orta öğretimden yükseköğretime geçişte hayat planlaması için çalışmalar yapacağız. GençDes diye bir birim oluşturuyoruz. Kısa film, ilk film, dergi, sportif faaliyetlerine karşılıksız destek vereceğiz. Her şeye engel olursunuz da aşkın önüne geçilmez. Evlenmek isteyenlere çeyiz hesabı çalışması başlatacağız. Çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20 si oranında devlet destek verecek.”

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile