Solhan İHH’dan Kurban Eti Yardımı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 05 Ekim 2015 11:40

ihh

 

Solhan İHH Şube Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İHH aracılığı ile 99 ülke ve bölgelerde olduğu gibi Solhan'da da kurban eti dağıtımının yapıldığını belirtti.

 

İHH’nın 23 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştirdiğini belirten İHH Solhan Şube Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Solhan'da kurban kesen hayırseverlerin kurban etlerini İHH Solhan Şubesi aracılığı ile dağıtılması için kendilerine teslim edildiğini ve teslim edilen etlerini ilçede öncelikli olarak yetim ve yoksul 85 aileye dağıttıklarını aktardı.

 

Tunç, "İHH İnsani Yardım Vakfı, 2015 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 99 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştırdı. Bu sene de kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılan İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam etti. Cami ve mescitlerin, su kuyularının, eğitim merkezlerinin, meslek edindirme kurslarının, yetimhane binalarının ve benzeri birçok projenin temelleri de kurban ziyaretlerinde atıldı.” diye konuştu.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Pazartesi, 05 Ekim 2015 11:46
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile