Solhan İHH’dan Öğrencilere Kırtasiye Yardımı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 21 Eylül 2015 14:47

 

 


12029105 10153825174175116_1087315009_nİnsani Yardım Derneği Solhan Şubesi tarafından yetim ve muhtaç 320 öğrenciye kırtasiye desteğinde bulunuldu.

 

İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, yardıma muhtaç 320 yetim ve muhtaç öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduğunu açıkladı.

 

Her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de ülkemizdeki ve neredeyse dünyanın her yerindeki öğrenciler için tatlı bir heyecan yaşanıyor. Ülkemizde ve dünyanın birçok coğrafyasında bu heyecanı yaşayamadan ders zilinin çalmasını bekleyen on binlerce yetim çocuk var. Okulların açılmasına kısa bir süre kala yetimler çeşitli eğitim ihtiyaçlarının giderilmesi için hayırseverlerin yolunu gözlüyor.

 

İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere yönelik başlattığı kırtasiye yardımı ile ilgili bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Yetimlere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirtip şu ifadeleri kullandı: “Anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunduk. Bu yardımları Solhan İlçe Merkezi ve Köylerimizdeki 320 yetim ve yoksul kardeşimize ulaştırdık. Öğrenci tespiti ve yardımların dağıtımı konusunda okullarımızdan destek aldık. Yardımlar konusunda ise başta Solhan olmak üzere farklı şehirlerden hayırsever vatandaşlarımızın desteğini aldık. Yardımcı olan hayırsever vatandaşlar ve eğitim camiası çalışanlarına teşekkür ediyoruz.”

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile