Sabiha Bahçıvan’dan Avrupa’ya Eğitim Yolculuğu PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 15 Eylül 2015 12:03

 


sabiha


Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi'nin Avrupa Birliği Projesi kapsamında Ulusal Ajans'a Sunduğu "Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar" projesi kabul edildi.

Eğitimdeki başarılarıyla sık sık gündeme gelen Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Projesi kapsamında Ulusal Ajans'a Sunduğu "Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar" projesi kabul edildi.

Kabul edilen proje ile ilgili okuldan yapılan açıklamada,”Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Ana Eylemi (Key Action 2, KA2) altında yer alan bu faaliyet ile kurumsal, yerel/bölgesel, ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve/veya uygulanması amacıyla, Program üyesi ülkelerin eğitim kurumları arasında stratejik ortaklık projeleri desteklenmektedir. Okul eğitimi alanına özel olarak ise eğitimde kaliteyi arttırmayı, program ülkelerindeki okullar ve eğitim personeli arasında işbirliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Erasmus Plus okul eğitimi faaliyetlerinin hedef kitlesi en genel anlamıyla, okul eğitimine taraf olan kamu ya da kuruluşlar ile bu kurumdaki idareciler, eğitimciler, öğretmenler ve öğrencileri kapsamaktadır. Bu çerçevede Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ömer Poyraz tarafından hazırlanan '' Together we learn , united we stand '' başlıklı projece T.C . Başbakanlık Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programları merkezince yaklaşık olarak 7000 proje içerisinden kabul edilen 31 proje arasına girmiş ve  278. 000 Euro hibe desteği almaya hak kazanmıştır. 2 yıl boyunca sürecek olan proje çalışmalarında koordinatör okul olarak  Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi yurtdışında İtalya - Polonya - Çek Cumhuriyeti - Slovenya – Portekiz’de bulunan ortak okulları ziyaret edecektir. Proje kapsamında Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi İdarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri belirli aralıklarla yurtdışındaki okulları ziyaret edecek ve proje kapsamında yapılacak olan toplantılara, etkinliklere ve workshop'lara katılacak ve bu etkinlikleri yönetecektir. Bu proje aynı zamanda başta Solhan olmak üzere Bingöl ve Türkiye'nin tanıtımına ve kültürünün yaygınlaşmasına zemin hazırlayacaktır. “denildi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Salı, 15 Eylül 2015 12:19
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile