Ak Parti'de 34 Aday Adayı Yarışacak PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Perşembe, 10 Eylül 2015 06:54

 

akp

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için AK Parti'ye 34 isim başvurdu. 

AK Parti'de, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimler için parti genel merkezi ve il başkanlıklarına yapılan 34 başvuru, Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından sisteme kaydedildi. Başvuruların tamamlanmasıyla, komisyonlar aday adaylarıyla ilgili gerekli değerlendirmeyi yapacak. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de AK Parti, milletvekili adaylarını merkez yoklamasıyla tespit edecek. 1 Kasım’daki genel seçimlerine hazırlanan AK Parti’ye aday adaylığı için başvuruda bulunanlar arasında 7 Haziran seçimlerindeki aday adaylığı listelerinde ki isimlerin çokluğu dikkat çekiyor.

Ak parti’ye 34 başvuru

Ak Parti Bingöl Milletvekilliği için şu ana kadar 34 başvuru yapıldı. İşte AK Parti Bingöl Milletvekilliği Aday Adaylığı için başvuruda bulunanlardan bazıları:

Şebnem Koçakelçi

7 Haziran’da yapılan seçimlerde AK Parti’den Bingöl Milletvekili seçilen Koçakelçi, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimler içinde aday adaylığını açıkladı. Adaylık başvurusu için partisinin il başkanlığına kalabalık bir grup ile giden Koçakelçi’yi İl Başkanı Yılmaz Seven ve partililer karşıladı. Başvuru dosyasını Seven’e teslim eden Koçakelçi, sürecin hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini söyledi. 7 Haziran seçimleri için başvuruda bulunurken, tek başına başvuru yaptığını ancak bu kez kalabalık bir grupla başvuru yapmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Koçakelçi, kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. 7 Haziran seçimleri için ilk tercihinin İstanbul, ikinci tercihinin ise Bingöl olduğunu belirten Koçakelçi, bu seçimde ilk tercihinin Bingöl olduğunu söyledi.

Enver Fehmioğlu                                   

AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, 1 Kasım seçimleri için aday adaylığı başvurusunu AK Parti Genel Merkezine yaptı. Hükümet kurulamadığı için alınan erken seçim kararının memlekete hayırlar getirmesi dileğinde bulunan Fehmioğlu, “İlimi temsil ettiğim bu kısa süre zarfında memleketimiz için iyi şeyler yapmayı planladık. Uzun vadeli projelerimizi hayata geçirmek için, Bingöl’ümüzü bir adım daha öteye götürmek ve yaşam standartlarını yükseltmek için adaylık başvurumu yaptım” dedi.

Yusuf Coşkun

23. Dönem AK Parti Bingöl Milletvekili Avukat Yusuf Coşkun, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Ak Parti'den aday adayı olduğunu açıkladı. Coşkun, “Doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım Bingöl’e ve bir parçaları olmaktan her zaman büyük gurur duyduğum Bingöllülere dün olduğu gibi bundan sonrada hizmet etmek için niyetimizi ortaya koymak için aday olmaya kararı aldım. Siyaset halkla yapılan bir sanattır ve halka hizmet etmenin yoludur. Yine siyasette makamlara; halk isterse, Hak da takdir ederse gelinebilir. Bende bu inançla ve halka ait olan bu makamların yine bir gün halka teslim edileceği şuuru ile hareket ettim. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübeler ve halkımızla yapacağımız istişarelerle ilimize ve ülkemize hayırlı hizmetler yapabileceğime inandığım için bu yarışa girdim. Bu yarışta, memlekete hizmet için aday adayı olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu sürecin AK Partiye, demokrasiye ve kardeşlik hukukuna yakışır biçimde geçeceğine yürekten inanıyorum. Bu kutlu davanın bir neferi olarak, her zaman Bingöl’ün ve Bingöllülerin hizmetkârı olmaya devam edeceğim, Takdir Allah’ındır” dedi.

Niyazi Çavuşoğlu

2004 – 2014 yılları arasında Solhan Belediye Başkanlığı görevi yapan Niyazi Çavuşoğlu, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Siyasetin ülke menfaati için yapılacağını söyleyen Çavuşoğlu, “2015 yılı Kasım ayında yapılacak Milletvekili seçimlerinde yeni Türkiye’nin inşasında hedefleri bulunan, her kademesinde görev yapmaktan onur duyduğum AK Parti’den Milletvekili aday adayı olmak için yola koyulduk. Ak Parti’nin ilkelerle şekillenmiş dava adamlılığına her geçen günden fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde, tecrübelerimle katkıda bulunmayı kendi adıma görev addediyorum. 2007 yılında yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerine o tarihlerde mensubu bulunduğum DYP’nin demokrasi ayıbı olarak gördüğüm Meclis oylamasına katılmamasına tepki göstermek, demokrasiden yana saf tutabilmek amacıyla bir gün sonra DYP den istifa ettim. İnanıyordum ki siyaset kişisel mutluluklardan ziyade ülkenin menfaatleri için yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Mahfuz Güler

21.ve 22.Dönem Milletvekili Mahfuz Güler aday adaylığını açıkladı. Siyasete 1999 yılında Fazilet Partisinden seçilerek milletvekili olduğunu belirten Mahfuz Güler,”FP’nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasıyla mecliste Yenilikçi hareketini başlatarak AK Partinin Kurucuları arasında bulundum.2002 seçimlerinde AK Parti Bingöl Milletvekili olarak yeniden seçildim. AK partinin iktidara gelmesiyle Bingöl’e yatırımların gelmesi için elimden gelen gayreti gösterdim. AK parti döneminde gerek Bingöl de gerekse Türkiye’deki dönüşüm ve değişim herkesin malumudur. Kuruculuğunu onurla taşıdığım AK parti Bingöl’ün de Türkiye’nin de kaderini değiştirmiştir. Yeni Türkiye’nin oluşmasında yeniden Bingöl’den AK parti Aday Adayı oldum. Beni İki Dönem TBMM ye taşıyan Bingöllü hemşerilerime minnettarım hepsine tek tek şükranlarımı sunuyorum. Yeni aday adaylığımı açıklarken tüm hemşerilerimin ve dava arkadaşlarımın desteği ve dualarını bekliyor, saygılarımı sunuyorum.”dedi.

 

Cevat Tunç

Çalışma hayatına 1983 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Muş İli Aydınlar Köyü İmam-Hatibi olarak göreve başlayan Cevat Tunç, 1986-1992 yılları arasında öğretmenlik, 1992-2002 yılları arasında Eğitim Müfettişliği, 2002-2015 tarihleri arasında ise Sağlık Bakanlığı bünyesinde çeşitli kademelerinde görev yaptı. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Başkan Yardımcılığı/Daire Başkanı olan Cevat Tunç, 26. Dönem Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Resmi müracaatını AK Parti Genel Merkezine yapan Tunç,”1 Kasım’da yapılacak Milletvekilliği seçimlerinde, Bingöl Milletvekilliği için Adalet ve Kalkınma Partisine adaylık başvurusunda bulundum. Bingöl’e hizmet etmeye talip oldum. Allah’tan tüm Bingöllü hemşerilerimin teveccühünü kazanmayı diliyorum.”dedi.

 

Kazım Ataoğlu

19. 20 ve 23. Dönem Bingöl Milletvekilliği yapan Kazım Ataoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde 26. Dönem Milletvekilliği için aday adaylık başvurusunda bulundu. Adaylığına ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Ataoğlu, güven, barış ve huzurun tesisi için Ak Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

 

Mahmut Sönmez

Bingöl`ün Eski milletvekillerinden Mahmut Sönmez, Bingöl milletvekili aday adaylığı için Ankara`da Ak Parti Genel Merkezi`ne başvurusunu yaptı. Şeyh Ebubekir'in torunu ve Şeyh Vahdeddin'in oğlu olan Sönmez, 1. Özal hükümeti döneminde ANAP milletvekili olarak parlamentoya girdi. Daha sonra 17. Dönemde Refah Partisinden milletvekili seçildi.

 

İbrahim Sönmez

Ak Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olduğunu ve siyaset sahnesinin her kademesinde bulunduğunu açıklayan İbrahim Sönmez,”Siyaset sahnesinde güven esasına dayalı çalışmayı her zaman ilke edindim. Bu süre zarfında sürekli halkımızla istişareler yapıp bu doğrultuda çalışmalar yaptım. Bizim referansımız insanlara yük olmak değil yük almaktır. Ak Parti kadrolarının 2002 yılından beri ülkemizi şantiye ortamına çevirmesi, hizmeti insanlarımızın ayağına getirmesi, ben değil biz anlayışı ile yola çıkması beni Ak Parti saflarında siyaseti sürdürmemi, Ak Parti saflarında bir nefer olmaya mecbur kılmaktadır.  Burada geçmişte yerelde edindiğim tecrübeleri genelde kullanmak için Ak Parti’den 26. Dönem Milletvekili Aday adayı olmak için Ak Parti’ye müracaatımı yaptım.”dedi.

 

 

Cemal Eğin

İşadamı Cemal Eğin, 1 Kasım Genel Seçimleri için Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. Eğin,

aday adaylığı başvurusunu AK Parti Genel Merkezine yaptı. Başvuru sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Eğin, “1 Kasım’da 26. Dönem Genel Seçimleri için AK Parti Bingöl Milletvekilliği Aday Adaylığı Başvurumu AK Parti Genel Merkezi’ne yaptım. Bingöl ili ve ilçelerinden almış olduğum yoğun talep üzerine çıkmış olduğum bu yolda Bingöl ve memleketime hizmet etmekten gurur duyacağımı bildirir, bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Bingöl’e hizmet için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Feyzi Berdibek

Ak Parti Bingöl Eski Milletvekili Feyzi Berdibek,  1 Kasım Genel Seçimleri için Milletvekili Aday Adaylığı resmi başvuru formunu Ak Parti Bingöl İl Başkanlığına teslim etti. Başvuru sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Berdibek, Türkiye’nin huzuru ve istikrarı için Ak Parti’ye ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin huzur ve barışa ihtiyacı olduğunu belirten Berdibek, “1 Kasım 2015 seçimleri için Ak Parti’den Bingöl Milletvekilliği aday adaylığımı açıklayarak resmi başvurumu yaptım. Bingöl’de başarı yakalanabilmesi için güçlü adaylara ihtiyaç var. Bu nedenle partime ülkeme ve ilime hizmet edip partime güç katmak için aday adayı oldum” dedi.

Şahin Bingöl

Şahin Bingöl,  1 Kasım Genel Seçimleri için Milletvekili Aday Adaylığı resmi başvuru formunu

Ak Parti Bingöl İl Başkanlığına teslim etti.  Halka mesaj atarak AK Parti’den Aday Adayı olduğunu duyuran Şahin Bingöl, halktan dua talebinde bulundu. Bingöl, vatandaşlara attığı mesajda; “1 Kasım 2015'te yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Bingöl'den müracaatımızı yaptık, destek ve dualarınızı bekler, saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Sabri Bazencir

Uzun süre Bingöl’de Müfettiş ve Eğitim Müfettişleri Başkanlığını yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanan Eğitimci-Şair Sabri Bazancir, 26. Dönem Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Resmi müracaatını AK Parti Genel Merkezine yapan Bazencir, “Bir ilin problemlerini o ilin sevdalıları, insanlığın problemlerini de insanlığın sevdalıları ancak çözer. Bizim vizyonumuzda insan; aşağılanarak, itibarsızlaştırılarak değil, onur-e edilerek, değerli olduğu hissettirilerek kazanılabilir, problemleri çözülebilir. Bizim felsefemizde; zayıf hakkını alıncaya kadar güçlü, zalim zulmünden vazgeçinceye kadar zayıftır. İnsanlarımızın insanlığını kurtarmadan-korumadan ekonomik kalkınmanın, gelişmenin, huzurun, barışın, kardeşliğin hâkim olamayacağına inanıyoruz. İnsanlarına değer veren ülkeler ilerlemiş, gelişmiş, kalkınmıştır. Biz hizmetkâr liderliği esas alıyoruz. Bütün bunları gerçekleştirmek için hizmete-hizmetinize talibiz” dedi.

İdris Canlı

Bingöl Tüm Engelliler Derneği Başkanı İdris Canlı, AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaptığını açıkladı. Bingöl’de bulunan 34 Sivil Toplum Kuruluşu’yla yaptığı istişare sonunda adaylık başvurusu yapmaya karar verdiğini açıklayan Canlı, “Bingöl’de derneğimize bünyesinde bulunan 34 Sivil Toplum Kuruluşu ile yaptığım istişarelerden sonra aday adaylığı için başvurma kararı aldım. Gerek Bingöl’de gerekse de Türkiye’de bulunan tüm engelli vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin sesi olmak içinde AK Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olmayı uygun gördük. Genel merkezimiz takdir ederde bize yer verirse ve milletimiz de uygun görüpte bizi seçerse İnşaallah toplumun unutulan bir gerçeği olan engelli kardeşlerimizin hayat koşullarının iyileşmesi için yoğun bir şekilde çalışacağız” dedi.

 

Abdulkadir Erkmen

Vatansever Bingöl Solhan Mezrası ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Abdulkadir Erkmen 1 Kasımda yapılacak 26. Dönem milletvekili genel seçimlerinde AK Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Başvurusunu Ak Parti il Başkanlığına yapan Abdulkadir Erkmen, adaylık yarışına talip olduğunu ifade ederek, sürecin ilimize hayırlı olmasını diledi. Başvuru yapan diğer aday adaylarına da başarılar dileyen Erkmen, Bingöl’e hizmet etmek için aday adaylığını açıkladığını kaydetti.

 

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile