İHH'dan Yetim Çocuklara Kırtasiye Yardımı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 08 Eylül 2015 09:10

 


ihhİHH Solhan Şubesi, bu eğitim-öğretim döneminde yetim ve yardıma muhtaç öğrencilere okul ve kırtasiye yardımı yapacak.

Solhan İnsani Yardım Derneği (İHH), eğitim ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yetim çocuklarımız için her yıl olduğu gibi bu eğitim dönemi öncesinde de kırtasiye yardımı gerçekleştiriyor. İHH Solhan Şubesi’nin de yetim ve yoksul öğrencilere kırtasiye yardımında bulunmak için bir çalışma başlattığını söyleyen İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunmak isteyen hayırseverlerin İHH Solhan Şubesi yetkilileri ile irtibata geçmeleri gerektiğini ifade etti.

Yetimlere bakmanın bir sorumluluk olduğunu ve bu sorumluluk gereği ihtiyaç duyulan her alanda üzerlerine düşeni inançları gereği yapma gayretinde olduklarını belirten Tunç, “Anaokul, ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğrenim gören yetim ve yoksul kardeşlerimize kırtasiye yardımında bulunacağız. Öğrenci tespiti ve yardımların dağıtımı konusunda okullarımızdan destek alacağız. Yardımlar konusunda ise hayırsever vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Yardımcı olan hayırsever ve eğitim camiası çalışanlarına şimdiden teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kırtasiye yardımında bulunmak isteyenlerin 0505 830 22 70 ve 0505 515 15 50 nolu telefonlardan ulaşabilecekleri kaydedildi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile