Solhan Devlet Hastanesine Yeni Atamalar Yapıldı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 01 Eylül 2015 06:21

 

hastane

Sağlık Bakanlığı’nca yapılan 64. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Solhan’a yeni atamalar yapıldı.

           

Sağlık Bakanlığı 'nca yapılan 64. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Bingöl 'e 17 uzman ve 56 pratisyen doktor ataması yapıldı. Sağlık Bakanlığı 'nca gerçekleştirilen 64. dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Bingöl genelinde ihtiyaç duyulan birimler için 17 uzman ve 56 pratisyen doktor olmak üzere toplam 73 doktor ataması yapıldığı bildirildi.

27 Ağustos 2015’te çekilen kura sonucu daha önce açılan münhal kadrolara toplam 73 doktor ataması yapıldığını belirten Bingöl Sağlık Müdürü Abdullah Demir, ataması yapılan doktorların görevlerine başlamasıyla uzman ve pratisyen tabip ihtiyacının büyük oranda giderileceğini belirtti.

 

Bingöl Devlet Hastanesi’ne Yapılan Atamalar

Abdullah Demir, ihtiyaç duyulan birimler için yapılan atamalar sonucu; Bingöl Devlet Hastanesi`ne, 1’er Nöroloji, Deri ve Zührevi Hastalıkları, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Radyoloji, Tıbbi Patoloji, Kardiyoloji, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 9 pratisyen tabip atandığını belirtti.

 

Bingöl Doğum Hastanesi’ndeki Eksiklik Giderildi

Uzun zamandır doktor eksikliğinden kaynaklı büyük mağduriyetlerin yaşandığı Bingöl Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne 2 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ile 7 pratisyen tabip atandı.

 

Solhan’a Yeni Atamalar Yapıldı

Solhan Devlet Hastanesi'ne Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Mine Özütemiz ile 5 pratisyen tabip olan Cihat İpek,  Ercan Ertaş, Hatice Kurunç,  Ömer Faruk Akar ve Suat Kamil Süt ataması yapıldı. Ayrıca Solhan Toplum Sağlığı Merkezine tabip olarak Muhammed Enes Bingöl ile Yasin Tekeş atandı.

           

 

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile