Olaylar Araç Sahiplerini Kaskoya Yöneltti PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 25 Ağustos 2015 13:25

 

aydın

Son olaylar nedeniyle araç sahiplerinin kaskoya yöneldiğini belirten Cevat Sigorta yetkilisi Aydın Yalçın, yollarda yakılan araçlardan dolayı özellikle taşımacılık yapanların, araçlarına kasko yapmak için yoğun bir taleplerinin olduğunu söyledi.

Bölgedeki son olaylar, araç sahiplerini sigorta acentelerine yöneltti. Yollarda yakılan araçlar nedeniyle araç sahiplerinin kaskoya yöneldiğini belirten Cevat Sigorta yetkilisi Aydın Yalçın, yollarda yakılan araçlardan dolayı özellikle taşımacılık yapanların, araçlarına kasko yapmak için sigorta acentelerine başvuruların yoğun olduğunu söyledi.

 

Araç yakma olaylarına değinen Aydın Yalçın,” Doğu ve Güneydoğuda meydana gelen araç yakma olaylarından dolayı ilimizde özellikle taşımacılığı yapan sürücüler araçlarını kasko yapmak için yoğun bir talepleri var. Bazı sigorta acentelerinin terör olayları yüzünden sigorta yapmaması veya yüksek meblağa yapmasından dolayı araç sahipleri mağduriyet yaşanmaktadır. Acentesi olduğumuz Anadolu sigortasında ise terör olayları yüzünden sigorta yapmaması veya yüksek meblağa yapmasından dolayı araç sahipleri mağduriyeti söz konusu değildir.”

 

Trafik Sigorta Fiyatları Arttı

Trafik sigortasındaki artışa değinen Aydın Yalçın,”Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası, Haziran ayındaki yeni düzenlemeyle yapılan artış, özelikle eski model araç sahiplerini zora soktu. Çünkü araç modeli düştükçe kaza riski yüksek oluşundan dolayı yüksek prim çıkmaktadır. Dolayısıyla düşük model sahipleri çoğu kez yüksek primler karşısında şaşkınlığını dile getirip sigorta yapmaktan vazgeçtiğine şahit oluyoruz. Diğer bir artışın sebebi ise teminatlar ve ödeme şartlarının değişmesi nedeniyle poliçe fiyatlarının artmasıdır. Bilindiği gibi trafik poliçeleri, yaşanan kazalarda hatası bulunmayan tarafın maddi ve manevi hasarlarını ödüyor. Yeni düzenlemeyle birlikte poliçe fiyatları da yükselirken, kaza yapan ve sigorta şirketlerine hasar ödeten sürücülerin primlerinde de artış olur.”dedi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile