Barış,”Engelliler için Ücretsiz Ulaşım İstiyoruz” PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 25 Ağustos 2015 13:23

 

muhsin-2

 

Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, Solhan’daki engellilerin, şehir içi ulaşımında ücretsiz faydalanmalarını istediklerini dile getirdi.

 

Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, ilçemizdeki engelli vatandaşlarımız için, şehir içi ulaşımında ücretsiz faydalanmalarını istediklerini dile getirdi.

Engelli vatandaşların toplumda dışlandığı iddiasında bulunan Başkan Barış, şehir içi belediye otobüslerinde ‘Özel Halk Otobüslerimizde Özürlü Kartları Geçersizdir’ yazısının asıldığını bu yazının kendisini yaraladığını dile getirdi. Bu yazının derhal kaldırılıp engelli vatandaşların ücretsiz faydalanması gerektiğini belirterek, "Bingöl’de dahi engelli vatandaşlar, şehir içi ulaşımından ücretsiz faydalanmaktadır. Belediye Başkanımızdan bu sistemin ilçemizde de derhal uygulanmasını istiyoruz.”dedi.

 

Her bireyin bir engelli adayı olduğuna dikkat çeken Barış, "Her birey bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımız bu toplumun birer fertleridir. Bu fertlere sahip çıkılmalıdır. Engelliler toplumdan dışlanmamalı bilakis topluma kazandırılmalıdır. Ama gelinen noktaya baktığımızda hala engelli vatandaşlarımız birçok sorunla karşı karşıyadır. Kimse gerçek anlamda bu sorunlara eğilmemektedir." dedi.

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile