Binpınar’dan Yetimlere Burs PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 18 Ağustos 2015 13:36

 

hüseyin-tütünen

Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, Binpınar ve Yüzenada Su olarak eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklerinin olduğunu dile getirdi.

 

Ulusal su markası olan Binpınar ve Yüzenada’nın eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlara destek sunduklarını söyleyen Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, bu yıl yapılacak destekler ile ilgili aldıkları kararları kamuoyu ile paylaştı.

 

2012-2013 eğitim öğretim yılında 10 öğrenciye burs verdiklerini ve 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu sayıyı 30’a çıkardıklarını söyleyen Tütünen, “2013-2014 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerinin yanı sıra fen lisesi okuyup yetim olan öğrencilerimize de burs verdik. Geçtiğimiz yıl 55 öğrencimize burs verirken burs taleplerinin yoğun olması yeni kriterler belirlememizi zorunlu kıldı. Fen Lisesi ile Yüksek Öğretim öğrencilerine yönelik verdiğimiz burslarda öncelikli burs talebinde bulunacak öğrencinin yetim veya öksüz olması gerekiyor. Yetim veya öksüz olmayan öğrencinin burs talebi değerlendirilmiyor.” dedi.

 

Burs, Solhanlı Yetim Öğrencilere Verilecek

 

Kuruluşundan bu yana sosyal, sportif ve eğitim alanlarında yapılan çalışmaları büyük desteği olan ve 2012 yılından bu yana öğrencilere burs veren Karivan A.Ş. 2015-2016 eğitim öğretim yılında burs başvuru şartlarında değişikliğe gitti. Binpınar ve Yüzenada Su’nun burs verdiğinden dolayı başvuruların çoğaldığını ve hatır gönül taleplerinin de arkasının kesilmediğini belirten Tütünen, hem hatır gönül işi olmadan hakkaniyet ölçüsü ile burs vermek ve hem de yetim öğrencilerimizin geleceğine katkıda bulunmak için burs talebinde bulunacaklarda öncelikli olarak Solhanlı yetim veya öksüz olmaları şartı aranmaktadır. Yetim veya öksüz olan Fen Lisesi ile Yüksek Öğretim öğrencileri yetim olduğunu belgeleyen Solhan İlçe Nüfus Müdürlüğü onaylı nüfus kayıt belgesi ile yeni kayıt yapan öğrencilerin kayıt yaptıklarına dair belge, öğrencilik durumları devam edenlerin ise öğrenci olduklarına dair belge ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Önceki yıllarda burs alan öksüz ve yetim öğrencilerin kayıtları bizde mevcut olduğu için yeni başvuru yapmaları gerekmemektedir. Yeni kazanan veya daha önce kurumumuzdan burs almayan yetim veya öksüz öğrenciler belirtilen belgeler ile başvuruda bulunabilirler. Başvuruları aldıktan sonra başvuru sayısına göre burs miktarı belirlenecektir. Burslar Ekim 2015’te verilmeye başlanacak olup eğitim-öğretim yılı içinde 8 ay düzenli olarak verilecektir.” Şeklinde konuştu.

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile