Özel Okullardaki Öğrencilere Destek PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 04 Ağustos 2015 11:30

 

dersane

Özel Solhan Yüzenada Temel Lisesi Müdürü Özhan Bingöl, Özel okullardaki öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteği için başvuruların 10 Ağustos’ta başlayacağını belirtti.

Özel Solhan Yüzenada Temel Lisesi Müdürü Özhan Bingöl, Özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteği için başvuruların 10 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında olduğunu belirtti.

 

Özel Solhan Yüzenada Temel Lisesi Müdürü Bingöl, “5580 Sayılı Kanun Kapsamındaki Özel Okullarda Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği Uygulama e-Kılavuzu"na göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılında teşvikten yararlanacak Temel Lisesindeki her bir öğrenciye 3 bin 220 lira verecek.”dedi.

 

Bingöl,”Destekten yararlanmak isteyen öğrenciler,  e-Okul üzerinden 10 Ağustos-2 Eylül'de başvurularını yapacak. Tercih işlemi yapacak öğrenciler, 3 Eylül'de ilan edilecek. Öğrencilerin tercihleri ise 4-10 Eylül'de alınacak. Yerleştirme sonuçlarının 11 Eylül'de ilan edilmesinin ardından, 14-21 Eylül'de nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. Ek yerleştirme sonuçlarının ilanı  22 Eylül'de, ek yerleştirme kayıt işlemleri ise 22-30 Eylül'de gerçekleştirilecektir.”dedi.

 

Eğitim ve öğretim desteği tercihi yapmaya hak kazanmış öğrencinin velisi/vasisi, başvuru ve yerleştirme takviminde belirtilen tarihlerde tercih işlemlerini yapıp, destek kapsamında kazanmış olduğu okula yine belirtilen tarihlerde kesin kayıt işlemini yaptıracak. Kesin kayıt işlemlerinde nakil onay işleminin tamamlanmasından veli/vasi sorumlu olacak. Kesin kayıt döneminde işlemi yapılmayan öğrenci, hakkını kaybedecek. Destek almaya  hak kazanan öğrencilerin veli ve vasileri, e okul üzerinden en fazla 15 okul tercih edebilecek.

 

Başvuru şartları ise şöyle:

 

– T.C. vatandaşı olmak,

 

– Okul öncesi eğitimde 15 Mart 2010 ile 14 Eylül 2011 tarihleri arasında doğmuş olmak,

 

– İlkokul birinci sınıflarda 30 Eylül 2015 tarihi itibariyle kayıt şartlarına sahip olmak,

 

– 14 Eylül 2015 tarihi itibariyle ortaokul ve imam-hatip ortaokulu beşinci sınıflarına kayıt şartlarına sahip olmak,

 

– Ortaöğretim kurumlarının kayıt şartlarına sahip olmak,

 

– 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda sınıf tekrarı yapmamış olmak,

-Resmi veya özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında kayıtlı olmak,

 

– Eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olmak.

 

 

 

 

 

 

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Salı, 04 Ağustos 2015 12:26
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile