Kaymakam Okumuş, Göreve Başladı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 28 Temmuz 2015 11:41

 

DSC00483

Solhan’a atanan Kaymakam Fatih Okumuş Çarşamba günü görevine başladı. 

 

Solhan Kaymakamlığına atanan yeni Kaymakam Fatih Okumuş Çarşamba günü görevine başladı. Tebriklerin kabulü sırasında açıklama yapan Kaymakam Okumuş,” Siz değerli halkımıza hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve bunun ağır sorumluluğunu üstlenmenin bilinciyle gelecekte daha yaşanabilir, gelişmiş ve daha güzel bir Solhan için hep birlikte çalışacağız. Görev yapacağım dönem içerisinde başta toplumun huzur ve güveninin sağlanması olmak üzere, istişare ön planda olacaktır.”dedi.

 

Kaymakam Okumuş,”Görevim süresince,  vatandaşların hayatını kolaylaştırmak, kamu kaynaklarını etkin kullanmak, adalet, tarafsızlık, insan haklarına dayalı, hakkaniyeti üstün tutan, hesap verebilir, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı içerisinde görev yapacağım. Bu dönemde yerel yönetimlerimizin, muhtarlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki mesai arkadaşlarımın, basınımızın ve sağduyulu aziz Solhanlı vatandaşlarımızın katkı ve yakın desteklerini, tecrübelerini, bilgilerini, emeklerini esirgemeyeceklerine inanıyorum. Birlikte çalışacağım mesai arkadaşlarımın görev ve sorumluluk bilinciyle ve ekip ruhuyla Solhan’a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışacağız.”ifadelerini kullandı.

 

Fatih Okumuş Kimdir?

Fatih Okmuş, 1983 yılında Kahramanmaraş`ın Türkoğlu ilçesinde doğmuştur.2007 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirmiştir. 2008 yılında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. 2008-2009 yıllarında Afyonkarahisar / Başmakçı ve Eskişehir / Sarıcakaya ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır. 2009-2010 yıllarında University Of Exeter` de European Governance alanında yüksek lisans yapmıştır. 2011-2013 yılları arasında Aksaray ili Eskil İlçesi Kaymakamlığı yapmıştır. 20.07.2013 tarihinde yayımlanan kararname ile Elazığ İli Alacakaya Kaymakamlığı görevine atanan Okumuş, Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Bingöl İli Solhan Kaymakamlığı görevine atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile