Ramazan Bayramı Coşkuyla Kutlandı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 21 Temmuz 2015 08:59

 

DSC00171

Bir ay boyunca tüm güzellikleriyle yaşanan Mübarek Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı, İlçemizde coşkuyla kutlandı.

Müslümanların büyük bir şevkle ihya ettiği Ramazan Orucunun hediyesi olan bayram, İlçemizde güzel manzaralar oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde bayram namazı için camiye akın eden vatandaşlar, kılınan namazın ardından birbirileriyle bayramlaştı. Camideki bayramlaşmanın akabinde vatandaşların çoğu mezarlık ziyaretinde bulunup vefat etmiş yakınları için Kur’an-ı Kerim okuyup dua ettiler. Mezarlık ziyaretinden sonra gruplar halinde aile ve hasta-yaşlı ziyaretinde bulunan Solhanlılar, hastalara şifa dileyip bayramda yalnız olmadıklarını hatırlattılar.

Dini bayramların önemli bir faktör olduğunu belirten vatandaşlar, “Bizler Allah’ın rızasını kazanmak için Ramazan ayında oruçlarımızı tuttuk, dini görevlerimizi yerine getirdik. Rabbim katında kabul buyursun” dediler.

Bayrama en çok sevinen çocuklar ise havalarında güzel olmasından dolayı ev ev dolaşıp şeker topladıklarını belirterek, “Ramazan Bayramı’nda birçok mahalleyi gezip bol bol şeker topladık. Büyüklerimizin elerlinden öptük. Bayram bizim açımızdan çok güzel geçti” ifadelerini kullandılar.

Resmi Bayramlaşma Öğretmen Evinde Yapıldı

Her yıl olduğu gibi bu yılda bayram resepsiyonu öğretmen evinde yapıldı. Öğretmenevi lokalinde başlayan resmi bayramlaşma programına Kaymakam Şeref Aydın, Solhanlı hemşehrimiz Çorum Bayat İlçesi Kaymakamı İdris Akça, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Eski Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Müftüsü Sırrı Fuat Ateş ,Kurum Amirleri, Siyasi Parti ilçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Tüm katılımcıların Ramazan Bayramı tebrik ederek sözlerine başlayan Kaymakam Şeref Aydın, “Bayramın, milletimize, ülkemize ve İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını dilerim.  Beraber geçirdiğimiz on birinci bayram, dile kolay. Rabbime şükürler olsun beraber 11 bayramı geçirdik. 5 yıl boyunca Solhan’da büyük bir keyifle, büyük bir mutlulukla görev yaptığımı ben burada huzurlarınızda söylemek istiyorum. Sayın müftümüzün ve sayın başkanımızın söyledikleri ‘bu bir vedadır, vedalar hüzünlüdür’ ifadeleri için kendilerine teşekkür ederim ama ben bunu bir veda olarak görmüyorum. Ben burada çok değerli insanlar, çok değerli dostlar, çok değerli kardeşler kazandım. İnşallah bu her daim de sürecektir.  Bu ilçe kaymakamı olmaktan ziyade bölgenin bir çocuk olarak beni kabul edip bir evlatları olarak bir kardeşleri olarak beni bağırlarına bastılar. Belki hatalarımızı olduğunda bile sırf bu duygusallıktan dolayı sahiplendiler, asla sıkıntı yaşatmadılar. Ben bu vesileyle kendilerine çok teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun ve ben de Solhan’ı Allah rızası için sevdim. Sırf bundan dolayı da arkadaşlarımızla beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Tabi burada bulunduğumuz arkadaşlarınızın çoğu beraber bu hizmetleri gerçekleştirdik. Bunları sahiplenmem haksızlık olur. Asıl kahramanlar kendileridir. Ben de sadece temsil ettiği makam itibariyle bu hizmetleri temsil etme noktasında kalmış oldum. Kendimi şanslı hissettim. Güzel insanlara hizmet ettim, güzel insanlarla çalıştım. Bu Allah'ın bana bir lütfüydü. Allah'a şükürler olsun kazasız belasız nihayete eğdirdik.

 

 Ramazanla başladık Solhan’da, Ramazan’la bitiriyoruz. Bu da benim için ayrıca anlamlıdır. 9 Ağustos 2010 tarihinde Solhan’da göreve başlamıştım, 11 Ağustos 2010 tarihinde Ramazan başlamıştı. Bugün de Ramazanı bitirip on birinci bayramımızı idrak ediyoruz. Bu da benim için ayrıca anlamlıdır. Çalıştığım süre içerisinde benden desteklerini asla esirgemeyin, uyumlu çalışmak için ellerinden gelen tüm gayreti gösteren; başta belediye başkanlarımız olmak üzere ben özellikle belediye başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Bu bayramın sizlere ve sevdiklerinize de hayırlı olmasını diliyorum.”

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile