”İHH İslami ve İnsani Anlayışla Çalışmalarını Sürdürüyor” PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 21 Temmuz 2015 08:53

 ihh-2

 

 

Ramazan Ayı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İslami ve İnsani anlayış ile çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çekti.

Yaklaşık olarak iki ay önce şube olarak kurulup faaliyetlere başlayan İHH Solhan Şubesi, Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini ve yetimleri sevindirdi.  Kuruluşunun ilk haftasında düzenlediği konferans ile çalışmalarına start veren İHH Solhan Şubesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında ise ihtiyaç sahiplerini sevindirecek çalışmalar yaptı.

 

Ramazan ayı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İslami ve İnsani anlayış ile çalışmalarını sürdürdüklerine dikkat çekti.

 

İHH’nın kuruluşundan buyana mazlum, mağdur ve muhtaçların yanında yer aldığını ve bu çizgide çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Tunç, İHH Solhan Şubesi olarak rahmet ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri ve yetimler ile ilgili programlar yaptıklarını aktardı.

 

Ramazan kampanyası kapsamında İHH Solhan Şubesi olarak hayırsever vatandaşlar tarafından kendilerine ulaştırılan Ramazan Kumanyalarını ilçe merkezi ve köylerde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdıklarını aktaran Tunç, “Solhan’da İslami ve İnsani çalışmalar yapma gayreti ile İHH Solhan Şubesi’ni açtık. İlçemizde; sosyal, kültürel, eğitim, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında imkânlar dâhilinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Geçirdiğimiz rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını fırsat bilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalara hayırsever vatandaşlarımızın da katkısı ile Ramazan ayının başından başlayarak ilçe merkezi ve köylerimizdeki 130 ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere temel gıda maddelerinden oluşan yardım kolilerini teslim ettik. İhtiyaç sahibi ailelerin tespitinde gerek kurum ve kuruluşlar ve gerekse mahalle ve köy muhtarlarından destek aldık. Hayırsever vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahiplerinin tespitinde destek veren kurum, kuruluş ve muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.”

 

İHH Solhan Şubesi; Ramazan Ayı’nın 15’i olan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla yaptıkları çalışmalar sonucu hayırseverlerin de desteği ile Solhan’da 140 yetim ve yoksul çocuğu giydirdi.

 

Giyim Yardımı çalışmaları hakkında da bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İHH olarak Ramazan ayında yoğun ve aktif bir şekilde sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok bölgesinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

 

On bir ayın Sultanı olan Ramazan ayını daha özel kılan bir durumun da her yıl Ramazan ayının 15’inin ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak kutlanmaya başlanmış olması olduğunu belirten Tunç, Dünya Yetimler Günü’nün bu yıl ikincisinin kutlandığını belirtip İHH Solhan Şubesi olarak bu kapsamda yetim ve yoksullara bayramlık giysi temin ettiklerini ifade etti.

 

Geçtiğimiz yıl kutlanmaya başlanan ‘Dünya Yetimler Günü’nün yeni olmasından dolayı henüz yeterince bilinmediğini ancak bu yıl daha fazla bilindiğini ve bu kapsamda çalışmaların yürütüldüğünü söyleyen Tunç, “İHH Solhan Şubesi olarak Ramazan Ayı’nın 15’inci günü olarak belirlenen Dünya Yetimler Günü kapsamında çalışmalar yürüttük. İlçemizde hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile 140 yetim ve yoksul kardeşimize bayramlık giysi yardımında bulunduk. Gerek kumanya çalışmaları ve gerekse yetimleri giydirme çalışmalarımıza maddi ve manevi destek sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ramazan kumanyaları ile yetim ve yoksul giyim yardımları dışında ayrıca İHH’nın sponsor olduğu 9 yetime Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde bisiklet dağıtımı yapıldı.  

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile