Esnaftan Örnek İftar Programı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 07 Temmuz 2015 11:21

 

DSCN0037

DSCN0045Erbakan caddesindeki esnafın verdiği Mevlidli toplu iftar programına ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

İlçemiz Erbakan caddesindeki esnafın verdiği Mevlidli toplu iftar programına, Solhanlılar yoğun ilgi gösterdi.

Esnafların kendi aralarında bir dayanışma örneği olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programına, Kaymakam Şeref Aydın, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Müftüsü Sırrı Fuat Ateş, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve cadde esnafı olmak üzere yaklaşık olarak bin kişi katıldı.

İftar programında Yunus Kızılboğa Hoca Kur’an-ı Kerim,  Abdurrahman Turgut Hoca ile İrfan Akgün Hoca Mevlidi Şerif okudu. Hacı Ali Turgut ise ilahi seslendirdi.

İftar programı ilk olarak 2012 yılı Ramazan ayında başlanan ve o yıldan bu yana geleneksel olarak devam eden sokak iftarlarının bu yılda aynı şekil devam edeceğini belirten cadde esnafları, bu yıl da bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Ramazan ayının manevi ruhuna uygun olarak düzenledikleri bu iftar programının birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak açısından da çok güzel ve anlamlı etkinli olduğunu söylediler.

Her yıl yapılan bu iftar programını çok yerinde ve güzel bir etkinlik olarak değerlendiren Solhanlılar ise, ilçelerinde böylesi güzel bir etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek devamını dilediklerini söylediler.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile