Solhan İHH’dan Ramazan Yardımı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Cuma, 26 Haziran 2015 12:49

 

ihh

Solhan İHH Şubesi,  on bir ayın sultanı Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda kurulan İHH Solhan Şubesi çalışmalarına başladı. Kuruluşunun ilk haftasında Solhan Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlediği konferans ile çalışmalarına start veren Solhan İHH Şubesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini sevindirecek çalışmalara başladı.

Ramazan ayı çalışmaları hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, İslami ve İnsani anlayışı ile çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Ramazan kampanyası kapsamında İHH Solhan Şubesi olarak hayırsever vatandaşlar tarafından kendilerine ulaştırılan Ramazan Kumanyalarını ilçe merkezi ve köylerde muhtaç ailelere ulaştırdıklarını aktaran Tunç, şu ifadeleri kullandı:“Solhan’da İnsani ve İslami çalışmalar yapma gayreti ile İHH Şubesi açtık. İlçemizde; sosyal, kültürel, eğitim, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında imkânlar dâhilinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. İçinde bulunduğumuz rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını fırsat bilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla çalışmalara başladık. Hayırsever vatandaşlarımızın da katkısı ile Ramazan ayının ikinci gününe kadar ilçe merkezi ve köylerimizdeki 75 ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere temel gıda maddelerinden oluşan yardım kolilerini teslim ettik. Muhtaç ailelerin tespitinde gerek kurum ve kuruluşlar ve gerekse mahalle ve köy muhtarlarından destek aldık. Hayırsever vatandaşlarımıza ve muhtaçların tespitinde destek veren kurum, kuruluş ve muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Ramazan Yardımları Devam Edecek

Bingöl İHH tarafından da kendilerine gıda paketleri ulaştırılacağını ve hayırseverler tarafından da yardım kolilerinin gelme durumunun olduğunu belirten Tunç, “Ramazan ayı ikinci yarısında da yine muhtaç ve yetim ailelere gıda yardımlarımız olacaktır. Ayrıca Ramazan bayramı öncesi yetimleri giydirme çalışmamız da olacaktır. Tespit ettiğimiz yetimlere bayrama kısa bir süre kala imkanlar dahilinde giyim yardımında bulunup yetim kardeşlerimizin de bayrama hazırlanmalarına katkıda bulunmaya çalışacağız. Yetim ve yoksul tespitinde yardımcı olmak isteyen, gıda ve giyim yardımında bulunmak isteyen hayırseverler, 0505 830 22 70 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile