Mini Terminal Yapımı Tamamlandı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Cumartesi, 07 Eylül 2013 18:30

148

İlçenin en büyük ihtiyacı olan minibüs garajı ve mini terminal, Solhan Belediyesi tarafından yapılıp hizmete hazır hale geldi. Terminalin ne zaman açılacağı ve yazıhanelerin kullanımları ile ilgili ise Solhan Belediyesi tarafından ileriki günlerde bir açıklama yapılacak.

Solhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 12 Mart ihalesi yapılan minibüs garajı ve mini terminal inşaat yapım işini alan İnşaat Mühendisi Ahmet Faruk Ünlüsoy, Solhan Belediye Başkanlığı ile 2 Ekim 2012 Salı günü sözleşme imzalandıktan sonra 5 Ekim 2012 Cuma günü ilçede yıllardır gündeme gelen ve ilçenin en büyük problemi olan park sorununa çözüm konusunda ilçeye minibüs garajı mini terminal yapımı için çalışmalara başladı.


Terminal yapım işinin tamamlandığını ve ilçemize güzel bir hizmet kazandırdıklarını ifade eden Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, enerji müsaadesi alınıp hat bağlantısının yapılacağını ve bağlantı yollarında ise çalışmaların devam ettiğini ifade etti.
Boğlan Mahallesi eski mezbaha yanındaki alanda yapılan minibüs garajı mini terminal inşaat işinin 500 iş gününde teslim edilmesi gerektiğini söyleyen firma çalışanları, garajı 2013 yılında teslim etmeyi hedeflediklerini ifade etmişlerdi.

Terminalin ne zaman açılacağı ve yazıhanelerin kullanımları ile ilgili ise net bir tarih vermeyen Çavuşoğlu, ileriki günlerde kamuoyunu bilgilendireceklerini kaydetti.

Bodrum ile birlikte üç kattan oluşan minibüs garajı mini terminalin bodrumunun ortak kullanım alanları ve depoların olacağı, zemin ve birinci katlarda ise mescit, lokanta, çayocağı, büfe ve yazıhanelerin olacağı öğrenildi.

 

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Cumartesi, 07 Eylül 2013 18:31
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile