Öğrenciler, TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda Projelerini Sergiledi PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 08 Haziran 2015 10:11

 

66666

Solhan Yatılı Bölge Okulunda okuyan öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden farklı projeler, TÜBİTAK bilim fuarında sergilendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında; ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” çerçevesinde Solhan YBO Müdürlüğünce TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı yapıldı. Bilim fuarında toplam 33 adet bilimsel çalışma sergilendi.

TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında bilgi veren okul müdürü Abdulvahap Salcan etkinliğe katılanlara teşekkür ederek; “Öncelikle bu projede büyük emek sarf eden Proje Koordinatörü Ferhat Bayar ile  Fen ve Teknoloji Öğretmenlerimiz Perihan Karaarslan ve Melek Şahin’e emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu fuar sayesinde öğrencilerimiz yeni fikirlerle, yeni projeler ürettiler. Öğrencilerimizin çözüm bekleyen değil çözüm üreten bireyler olarak yetişmesinde bu tür etkinlikler oldukça önemlidir. Okulumuz için ilk olan bu çalışmada elde edilen başarının bundan sonraki çalışmalarımızda da bizi daha ileriye götürmesini dileyerek emeği geçen tüm öğretmen idareci ve öğrencileri kutlayarak, teşekkür ediyorum” dedi.

TÜBİTAK Bilim Fuarına İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Şube Müdürleri ile kurum amirleri ve okul müdürleri katıldılar.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile