Yakup Sarı’dan Köy Okullarına Ziyaret PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 03 Haziran 2015 16:07

 

asmakaya

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş köy okullarını ziyaret etti.

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş Şimşirpınar İlkokulu, Eşmetaş İlkokulu, Elmasırtı İlkokulu, Kırık Aşağı Otluca ilkokulu, Tarhan İlkokulu, Asmakaya İlkokulu ve Asmakaya Bozkar İlkokulunda incelemelerde bulundu.

Okul ziyaretlerinde İdareci ve öğretmenlerle sohbet eden Sarı, öğrencilerin durumları ve okullar hakkında bilgi alarak, öğretmenlerin eğitim ve öğretimde kalitenin artırılması hususunda özveri göstermeleri gerektiğini belirtti.

Okulların fiziki ve eğitim durumu hakkında bilgiler alan Sarı, “köy okullarında fedakarlık örneği göstererek görev yapan öğretmenlere, sınıflardaki tertip, düzen, temizliğiniz köylüyle olan yakın diyalogunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Aynı azim ve hevesle çalışmanızı bekliyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Ziyaret ve incelemeler kapsamında tüm okullara gideceğini vurgulayan Sarı, “İlimizin en ücra noktasına kadar ziyaret etmeye çalışıyoruz. Bugün de Solhan ilçesine bağlı Şimşirpınar İlkokulu, Eşmetaş İlkokulu, Elmasırtı İlkokulu, Kırık Aşağı Otluca ilkokulu, Tarhan İlkokulu, Asmakaya İlkokulu ve Asmakaya Bozkar İlkokullarını ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde şunu gördük öğretmenlerimiz görevlerinin başında, öğrencilerimiz eğitimlerini sürdürüyorlar. Amacımız gidilmedik yer kalmadan, okullarımızı ziyaret edip, velilerimizin hal hatırını sormak, öğretmenlerimize destek olmak, moral vermek ve eğitimin kalitesini artırmaktır diyen Sarı, İlimizde okulları ziyaret edip sorunları yerinde görerek tespit ettiklerini aktaran Sarı, "Özellikle köy okullarımızda eğitim ve öğretimin aksamaması ve öğrencilerin daha kaliteli eğitim almaları için yoğun çaba harcıyoruz. Amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim ortamı sunmak ve eğitim kalitesini artırmaktır” diye konuştu.

Sarı, köy okulları ziyaretinin akabinde, Solhan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan el emeği göz nuru eserlerin sergilendiği dikiş nakış sergisi gezdi.

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile