Buhara Vakfı, Solhan’da Kermes Açtı PDF Yazdır e-Posta
solhan tarafından yazıldı.   
Salı, 26 Mayıs 2015 12:16

 

IMG 2119

Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı, öğrenciler yararına kermes düzenledi.

Solhan Aile Sağlığı Merkezi önünde Bingöl Buhara Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı tarafından kurulan çadırda gerçekleştirilen kermes faaliyetinin açılışını, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Eski Belediye Başkanı Emin Düşen, Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç yaptı.

Kermesin açılışında konuşan Buhara Vakfı Başkanı Cengiz Değişgeç, vakıf hizmetleriyle ilgili bilgi verip, Solhan’da ikinci kez kermes düzenlediklerini söyledi.

Solhan’daki faaliyet ağının bundan sonraki süreçte daha aktif ve yaygın olacağına dikkat çeken Değişgeç: “Bu kermeste elde edilen gelirleri, öğrenci yetiştirmek için harcıyoruz. Allah’a şükürler olsun ki, birçok öğrenci okutuyoruz, güzellikler içinde eğitim hayatı sürmelerine katkı sunuyoruz. Burada sadece kermes değil, farklı sosyal ve kültürel alanlarla ilgili etkinlikler de düzenleme arzumuz var. Bu hizmetler kazanç için değil, Allah’ın rızası için, özellikle gençliğimizin ve toplumumuzun uhrevi hayatı için gerçekleştirilmektedir. Burada maddi manevi katkı sunan herkes, mutlak surette sevaptan pay alır. Cenab-ı Hak, kendi rızası için yapılan her işte kullarını mükafatlandırır. Kermesimize katılan, destek sunan herkese teşekkür ediyorum. Rabbim cümlemizden razı olsun” dedi.

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile