İHH 89 Yetimi Giydirdi PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 15 Aralık 2014 11:47

 

245626563652Bingöl İnsani Yardım Derneği, 89 yetime kışlık mont dağıttı.

Bingöl İnsani Yardım Derneği kış mevsiminin gelmesiyle 89 yetime mont dağıtıldı. Bingöl İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili, dağıtım sırasında yetim öğrencilerle sohbet etti. Tek tek kıyafetleri üzerlerinde deneyen çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Bingöl’de bulunan 89 yetime kışlık mont verdiklerini dile getiren Bingöl İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili, Yetimlerin Allah’ın bir emaneti olduğunu ifade ederek,  “Yetimler umuttur. Yetimler Allah’ın bizlere bir emanetidir. Yetime sahip çıkan olursa Allah da onlara sahip çıkar. Yetim bizim için bir berekettir. Eğer yetimlerin sıkıntılarını giderirsek günlük hayatımızda huzur ve bereket olur. Bu nedenle halkımızın bu türden faaliyetleri yapmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın derneğimize başvurarak bir bardak çayımızı içip en azından kendi çevrelerinde bulunan yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları bizlere bildirirlerse son derece memnun ve mutlu olacağız” dedi.

 Gili daha sonra, “Bizler yetimlerin toplum içerisinde özgüvene sahip bireyler olarak yetiştirilmesi ve sahipsiz olmadıklarını göstermek için tüm çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şu anda 89 çocuğumuza kışlık mont giydirdik. Daha öncede kırtasiye yardımında bulunmuş ve yetimleri giydirmiştik. Çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerine yer verdi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile