FKA Toplantısı Yapıldı PDF Yazdır e-Posta
Salı, 20 Ekim 2015 06:15

 

fırat-kalkınma

Fırat Kalkınma Ajansı ( FKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Bingöl’de gerçekleştirildi.

Bingöl Valiliği toplantıda salonunda, İl Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zoroğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ile illerin ticaret sanayi odaları başkanları ile il genel meclis üyeleri katıldı.

Toplantının amacına yönelik kısa bir açıklama yapan Vali Köşger, 2016 yılı çalışma programı ve bütçesiyle mali destek programları başvuru rehberlerini değerlendireceklerini söyledi.

Köşger: “Bugünkü toplantımızda temel olarak ajansımızın 2016 yılında uygulayacağı destek programları ve faaliyetleri çerçevesinde ortaya konan 2016 ‘Çalışma Programı ve Bütçesi’ ile mali destek programları başvuru rehberleri değerlendirilecektir. Ayrıca 2015 yılı ‘Doğrudan Faaliyet Desteği’ kapsamında sunulan başvurular ile ajansın idari ve mali işlerine ilişkin çeşitli konular ele alınacaktır. Bu vesile ile 15-16 Ekim 2015 tarihlerinde Ajansımız ve Bingöl Üniversitesi işbirliği ile Bingöl’de yapılacak olan 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansını sizlere hatırlatmak ve tüm ilgilileri davet ettiğimi belirtmek istiyorum. İlki 2011 yılında Malatya’da, ikincisi 2013 yılında Elazığ’da gerçekleştirilen kongre, 15-16 Ekim 2015’te İlimizde gerçekleştirilecektir. Sayın Başbakan Yardımcımızın himayelerinde gerçekleştirilecek olan konferansa Kalkınma Bakanımızın da katılmasını bekliyoruz. 11 ülkeden katılım olacak ve 100’ün üzerinde akademik bildirim sunulacaktır. Bölgesel kalkınma ile ilgili önemli bir konferans olacaktır. “Demokratikleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma” ana teması etrafında bölgesel kalkınmanın nasıl gerçekleştirileceğine dair akademik içerikli bir konferans yapılacaktır. Hem bu toplantının gem de 15-16 Ekim tarihlerinde yapacağımız uluslararası konferansın Bingöl’ümüze, bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Toplantının diğer kısmı basına kapalı bir şekilde gerçekleştirildi.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile