Vali Köşger, Basın ile Bir Araya Geldi PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 12 Ekim 2015 11:29

 

vali

Valilik toplantı salonunda ulusal haber ajans temsilcileri ve yerel basın mensuplarıyla istişare toplantısı gerçekleştiren Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, “Bingöl Devlet Hastanesi inşaatı en geç Ekim veya Kasım ayında teslim edileceğini söyledi.

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, önerilerini not eden Vali Köşger, devam eden kamu yatırımları ve ildeki sorunlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Yatırımların artması, istihdam alanlarının oluşturulması için huzur ve güven ortamına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Vali Köşger, “Batıda yaşayanlar insanlarımız, doğuya gelmekten kaygı duyuyor. Bunun yanı sıra sermeye sahipleri ve işadamları da bu bölgelere yatırım yapmaktan çekiniyor. Terör olaylarından en fazla zararını bölgemiz yaşıyor. Huzur ve güven ortamının tekrardan tesis edilmesi gerekiyor. Kavga ve gürültüden kimse fayda görmez, huzurun ve birliğin sağlanması gerekiyor” dedi.

Yapımıyla yılan hikâyesine dönen yeni Bingöl Devlet Hastanesi’nde gelinen noktayı değerlendiren Vali Köşger, yüklenici firmanın geçici kabul için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Hastanenin 25 Ekim’de teslim edilmesi ve hizmete hazır hale getirilmesi için yüklenici firma başta olmak üzere tüm çevrelerle görüştüğünü kaydeden Vali Köşger, şunları söyledi: “Firmanın geçici kabulünden sonra ilgili denetimler yapılacak. Hastane inşaatı şuan itibariyle yüzde 98 tamamlanmış durumda. 25 Ekim’e kadar teslim edilmesi için girişimlerde bulunduk. Belirtilen tarihe yetiştirilemez ise dahi en geç Kasım ayı içerisinde teslimatı yapılacak ve hizmete sunulacak.”

Özelleştirildikten sonra Bingöl’de yaptığı hizmetlerden çok eksik yanlarıyla gündeme gelen elektik kurumu, toplantının ana maddeleri arasında yer aldı.

Solhan, Genç ve Karlıova ilçesinde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı Vali Köşger’e dert yanan basın mensupları, halkın yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.

Elektrik kurumunun özelleştirilmesinden hoşnut olmadığını belirten Vali Köşger, “Elektrikle ilgili hizmetler istenildiği gibi gitmiyor. İl geneli sıkıntılar var farkındayız ama kamu olarak fazladan müdahale edemiyoruz.” dedi.

Devam eden ve gündemde olan kamu yatırımlarını değerlendiren Vali Köşger, Bingöl’ün bölgede hak ettiği kamu yatırımını maksimum düzeyde aldığını söyledi.

İlin kamu yatırımlarında Muş ve Elazığ’ı geçtiğini belirten Vali Köşger, “Bingöl hak ettiği eksiksiz bir şekilde alıyor ve yapılan hizmetler takip edilip gözetiliyor. Bölge müdürlüklerinin Bingöl’e yatırım yapmadığı noktasında yanlış bir algı var maalesef ama böyle durumlar söz konusu değil. Her ile olduğu gibi Bingöl’e de kamu yatırımları eksiksiz bir şekilde yapılmaya çalışılıyor” diye konuştu.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişiyle son buldu.

 

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile