Bingöl İHH, Hayır Standı Kurdu PDF Yazdır e-Posta
Salı, 14 Temmuz 2015 08:48

 

12121

Bingöl İHH Dörtyol’da Ulu Camii önünde açtığı hayır standı ile İHH aracılığıyla yardımda bulunmak isteyenlerin bağışları kabul ediliyor.

Bingöl İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Ramazan ayı nedeniyle Dörtyol’da Ulu Camii önünde tanıtım standı açtı. “Kardeşçe Paylaşalım, Vakit Ramazan” sloganıyla Ramazan Bayramı’na kadar hizmet verecek olan stantta Ramazan ayı hakkında bilinmeyenler ve Bingöl İHH’nın çalışmalarının tanıtımı yapılıyor.

Ayrıca, İHH aracılığıyla yardımda bulunmak isteyenlerin bağışları kabul ediliyor. İHH Yardım Standında zekât, fitre, fidye, adak akika, yetim giydirme ve iftar verme gibi yardımlara da aracılık ediliyor.

Standın temel amacının insanları Ramazan ayı ve İHH İnsani Yardım Vakfı hakkında bilgilendirmek olduğunu ifade eden Bingöl İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Muhittin Gili, “Biz İHH olarak dünyada 96 ülkede ve Türkiye’de ise 79 İl ve ilçede çalışmalar yapmaktayız. İhtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere gıda, kıyafet, yakacak ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını temin etmeye çalışıyoruz. Bunun haricinde yurt dışında da çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Amacımız öncelikle Müslümanlar ve farklı ülkelerdeki gayrimüslim ihtiyaç sahiplerine gücümüz yettiğince yardım yaparak ihtiyaçlarını karşılamak. Ayrıca bu standa Ramazan ayı hakkında bilinmeyenler veya yanlış bilineler ile Peygamberimizi ve Rabbimizi tanıtacak eğitimler veriyoruz. Standa hayırsever vatandaşlarımızın zekat, fitre, fidye, adak akika, yetim giydirme ve iftar verme gibi yardımlarını da kabul ediyoruz. Bu yıl ‘Kardeşçe Paylaşalım, Vakit Ramazan’ sloganıyla yola çıktığımız standımızda binlerce kardeşimizle birlikte Ramazanın havasını teneffüs etmek istiyoruz. Biz yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize el uzatmak, onlara destek vermek ve de onlarla birlikte bu Ramazanı daha da güzel geçirmek gayret gösteriyoruz. Bizler hayırsever ve duyarlı vatandaşlarımızın bu konuda destek göstereceğini umuyoruz. İnşallah geçen yıllara oranla daha çok insanımıza ve kardeşimize ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile